Technické poradenství

Rádi Vám nabídneme naše dlouholeté zkušenosti s motocykly a poradíme s čím si zrovna nejste jistí. U některých věcí je lepší si nechat poradit, než je za velké peníze zkoušet na vlastní peněžence a nebo snad na vlastní kůži. K dispozici jsou vám zkušenosti jednoho z nejlepších mechaniků v ČR, Martina Janouška a šestinásobného Mistra ČR Michala Filly. Tak neváhejte a klidně se zeptejte.

Vaše dotazy můžete psát na emaily michal@fra.cz nebo na martin@fra.cz

Brzdové hadice BH

Výrobci vybajují motocykly standardně gumovími brzdovími hadicemi. Je to spíše cenová volba, ale jako vždy, levná řešení nabízejí nízké výkonnosti nebo, v nejlepším případě kompromis.
Nejvíce patrným limitem těchto pryžových hadic je jejich rozšíření (houbovitost), způsobené nabytím objemu hadice v důsledku zvýšení tlaku brzdové kapaliny a teploty při brzdění: přesněji, část síly působící na brzdovou páčku je rozptýlena "na cestě" k brzdovému třmenu.

BH od firmy Motorquality je dobře známou značkou ve světě motocyklů, a to jak profesionálním závodníkům (např. Ducati Corse) tak i běžným uživatelům.
Svou vysokou kvalitu hadice získaly díky specifické konstrukci.
Hadice jsou vyrobeny :
- vnitřní hadice je z materiálu PTFE (Teflon ®), aby se dokonale izolovala brzdová kapalina před vlhkostí
- vnější část je opletena nerezovou textilní ocelí (AISI 304 surového železa) k odstranění nabývání objemu hadice
- vnější kryt je z velmi odolného materiálu Rilsan ® sloužící k ochraně a posílení hadice

Toto řešení je nejlepší cesta jak zcela eliminovat houbovitý pákový efekta také jeden z důvod úspěchu hadic BH.

BH hadice jsou schváleny v souladu s homologací DOT (USA ministerstvo přepravy), jediný uznávaný úřad výrobců motocyklů / automobilů: Kromě toho, pro nejvyšší bezpečnost jsou všechny hadice 100% hydraulicky testovány při tlaku 200 barů.


GLOBAL SYSTÉM

Brzdové hadice BH puživaji tzv “Global“ Systém, který se skládá z revolučního systému spojení mezi hadicí a banjem: Hadice jsou dodávané s lisovanými konci a jsou připraveny pro montáž banja nebo jiné vhodné koncovky což umožňuje nekonečné kombinace.
Hadice jsou připravovány po 25 mm "krocích" pro krátké vzdálenosti a po 50 mm pro ty dlouhé, takže je vždy možné vybrat správnou délku, aby se zabránilo nepříjemným záhybům nebo nadměrnému napětí na hadice.
Global System hadice jsou k dispozici v šesti barevných provední (čirá, karbonový vzhled, černá, modrá, červená, zelená) a může být spojena s pěti verzemi kování a šroubů (bílý kov, zlato Metal, Black Metal, Ergal modrá nebo červená Ergal).
K dispozici jsou předem smontované sestavy pro nejběžnejší a nejznámější motocykly a jsou plně zaměnitelné s původním hadice: Samozřejmě, že obsahují všechny potřebné součásti pro montáž.Vyberte si z naší nabídky
Filtr motocyklu
značka:
objem:
model:
rok:

Zůstat v dané sekci,
pouze upravit filtr